3 bespaartips voor stroomverbruik opblaasbare jacuzzi
Het bad dan maar via een tuinslang vullen met warm water uit de HR-ketel? Dat is niet goedkoper dan met het standaard verwarmingselement. Sneller gaat het wel. In zo’n 1,5 uur heb je een warm bad. Maar dat heeft alleen zin bij het allereerste gebruik.
Wil je ook daarna besparen op het stroomverbruik van je opblaasbare jacuzzi? Wij zetten drie tips voor je op een rij:
1. Verwarm het water met solarmatten
Wist je dat je jouw opblaasjacuzzi ook zonder stekker in het stopcontact kan verwarmen, met behulp van solarmatten? Dit zijn matten die water opwarmen met energie van de zon en dat werkt vaak erg goed. De matten maak je eenvoudig met zwarte slangen vast aan een dompelpomp. Die pompt het water het bad in en uit. Solarmatten zijn er in verschillende soorten en kun je al kopen vanaf € 13,-. Op zonnige dagen is dat natuurlijk een goed idee.
Let op: stilstaand water kan legionellabesmetting veroorzaken. Gebruik voldoende chloor in je jacuzzi en zet de pomp regelmatig aan om de solarmat door te spoelen. Met behulp van een tijdschakelaar op het stopcontact regel je dit automatisch.
2. Dek je jacuzzi af als je hem niet gebruikt
Op momenten dat je je jacuzzi niet gebruikt kan het water erg afkoelen, vooral ´s nachts. Met een goede isolerende afdekhoes houd je de temperatuur van het water beter vast. Vooral een zwart afdekzeil is effectief, want dan warmt het water extra op zodra de zon erop schijnt. Bijkomend voordeel is de bescherming tegen bladeren en regen.
Op het moment dat je je opblaasjacuzzi weer wilt gebruiken, ben je dankzij de isolerende hoes minder tijd en stroom kwijt aan het opnieuw verwarmen. En bespaar je weer op je verbruik!
3. Isoleer ook je ondergrond
Warmte kan niet alleen via de bovenkant, maar ook via de onderkant van je jacuzzi ontsnappen. Wil je besparen op je stroomverbruik voor het verwarmen van de jacuzzi, dan is een goede isolatie van de onderkant onmisbaar.
Gebruik bijvoorbeeld een isolerende mat, grondzeil of isolerende tegels om de temperatuur van het water beter vast te houden. En zo bescherm je jouw jacuzzi ook nog eens tegen steentjes, takjes en andere dingen die voor beschadiging kunnen zorgen.
Veel plezier met bubbelen!